اینسپشن و تلقین

اینسپشن و تلقین

شاید یکی از بهترین فیلم‌های که تولید شده در بحث تلقین و باور، فیلم تلقین یا همان Inception است. از دید فیلم سازی به این اثر شاهکار کریستوفر نولان نگاه نمی‌کنیم، یا منظورم ما موزیک فوق‌العاده هانس زیمر نیست. منظور ما فکری است که پشت این فیلم خوابیده است و قرار است ما را با روشی جدید برای تغییر رفتار آشنا کند.

شاید یکی از بهترین فیلم‌های که تولید شده در بحث تلقین و باور، فیلم تلقین یا همان Inception است.

برای آن‌ها که فیلم را ندیده‌اند باید بگویم داستان این است که قرار شده تا گروهی به سر پرستی دیکاپریو فکری را در اعماق ذهن یک نفر قرار دهند تا او به دست خودش امپراطوری پدرش را خراب کند.

صبر کنید بهتر است از آن سریع عبور نکنیم، همان داستان به ما می‌گوید که تا چه میزان قدرت فکر و چیزی که به ما تلقین شده می‌تواند قوی باشد. فکری غلطی که مثلاً از کودکی با ما بزرگ شده می‌تواند ما را نابود کند؟ یا توهمی که مدام به خودمان آن را تلقین می‌کنیم آیا می‌تواند این کار را کند؟؟؟

بگذارید کمی زاویه دوربین را عوض کنیم، تا به حال با افرادی که بد بین هستند برخورد داشته‌اید؟ آن‌ها به همه چیز شک دارند و به دست خودشان زندگی خانوادگی و یا کسب و کارشان را نابود می‌کنند، اما داستان چیست؟؟؟

خیلی ساده است آن‌ها یک فکر را مدام و مدام در ذهنشان تکرار می‌کنند تاجایی که مغز، فکر آن‌ها را به صورت یک واقعیت می‌پذیرد و بر اساس آن واقعیت مجازی فرمان می‌دهد.

پیشنهاد مشاهده  تفاوت کارآفرینان موفق و ناموفق

گروه تحقیقاتی ثروت تفکر

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.