نکات موفقیت از زندگی بیل گیتس

نکات موفقیت از زندگی بیل گیتس

 

اهداف والا وبزرگ داشته باشید

تعداد بسیار کمی از مردم خبر دارند که موفقیت بزرگ مایکرو سافت به دلیل دروغی بوده که بیل گیتس گفته است در سال ۱۹۷۵،گیتس با شرکت کامپیوتری MTS قرار داد بست و به آنها گفت که او یک مفسر بیسیک برای میکرو کامپیوتر های آنها تولید کرده است و آنها علاقمند شدند که این نرم افزار را ببینند،در صورتی که آنها هنوز در حال ساختن بودند این موضوع باعث شد که گیتس و آلن نرم افزار را به سرعت توسعه بدهند به طوری که بتوانند ظرف چند هفته آن را ارائه دهند ؛ به این ترتیب مایکروسافت تنها یک ماه بعد تاسیس شد و باعث شد که بیل گیتس حتی بیشتر از توانش،کار عرضه کند این اولین درس از این دو فرد موفق است.

همیشه نگاه رو به جلو داشته باشید

بیل گیتس همیشه،در کنار تمام تلاشی که به کار می بست،چشم اندازی به آینده داشت و این که چگونه میتواند آن را توسعه دهد و بهتر کند یکی از دلایل معروفیت مایکرو سافت این بود که میتوانست سال های سال،رقبایش را از میدان به در کند و با توجه به نگاه رو به جلو خود،همیشه یک قدم از آنها جلوتر باشد و هر بار دنبال موفقیتی بزرگتر بود حتی در سال ۲۰۰۸ که او از مایکرو سافت بازنشسته شد،همچنان به آینده فکر میکرد. او تمام تمرکزش را روی تلاش های انسان دوستانه گذاشته است و در حال حاضر بنیاد بیل و ملیندا گیتس تاثیر مثبت و عظیمی را در جهان گذاشته است.

پیشنهاد مشاهده  اهمیت هدف گذاری مالی و مراحل آن

۳- اجازه ندهید که موفقیت،حواس شما را پرت کند که از مسیر دور شوید:

یکی از بزرگترین درس های که ما میتوانیم از بیل گیتس یاد بگیریم،توانایی او در فراموش کردن شکست ها و پشت سر گذاشتن موفقیت است.او یک بار بیان کرد که موفقیت یک معلم بسیار بدی است و آدم های باهوش را فریب میدهد. اگر چه ما باید موفقیت های خود را به یاد داشته باشیم اما نباید اجازه دهیم تا باعث ایجاد اعتماد به نفس کاذب در ما شود همچنین او معتقد است ما نباید الگو های اولیه موفقیتتان را نادیده بگیریم اما اگر تمام تلاشمان را حرف این موضوع کنیم که چرا این موفقیت رخ داده است،ممکن است آمادگی خود را برای رویارویی با چالش های آینده از دست بدهیم.

۴- قدر زمانی که دارید را بدانید:

گیتس گفت:مهم نیست که چقدر پول دارید،شما میتوانید زمان بیشتری با آن پول ،برای خود بخرید ، او اهمیت استفاده درست و عاقلانه از زمان خود در طول روز را درک میکند و کارهایی که بیشترین اهمیت را دارند در اولویت قرار میدهد.اگر فکر کند که حضور در جلسه ای برای او لازم نیست،در آن شرکت نمیکند. او حتی زمانی را برای ارتباط با نزدیک ترین افراد به خودش صرف میکند و حتی زمانی را برای تعهدات مهم ،اختصاص میدهد.

۵- کنترل کیفیت بسیار مهم است:

همانطور که مایکرو سافت رشد کرد،شروع به استخدام بیشتر و بیشتر برنامه نویسان کرد پس از آن،گیتس نقش مدیر عامل را به عهده گرفت ولی به هیچ عنوان بر روی کیفیت کارش تاثیر نداشت. چشم انداز او درباره مایکرو سافت این است که همیشه نرم افزار با کیفیت ارائه میدهد.

پیشنهاد مشاهده  غلامعلی پیمان؛ مخترع عمل جراحی لیزیک

۶- ایده های انقلابی که دارید،باید نشان داده شوند،نه اینکه فقط عنوان شوند:

در اوایل دهه هشتاد،بیل گیتس و استیو با هم در سراسر کشور سفر کردند و سمیناری برگزار کردند،در مورد اینکه چگونه واسطه های گرافیکی سیستم عامل آینده خواهند بود.اما هیچ کس حرف آنها را باور نکرد. نگرش آنها به سرعت در سال ۱۹۸۴ تغییر کرده درست هنگامی که اپل فکینتاش را راه اندازی کرد این نخستین کامپیوتر تجاری موفق با استفاده از یک واسطه گر گرافیکی کاربر (GUI) بود. مایکرو سافت توانست ویندوز ۱۰ را در سال ۱۹۸۵،درست یک سال پس از موفقیت مک ارائه دهد.اگر شما نیز یک ایده انقلابی دارید،نگران نباشید که توسط افراد دیگر درک نمیشوید و توسعه آنرا همین حالا آغاز کنید.

۷,دیدگاه خود را با تیمتان به اشتراک بگذارید :

همانطور که گیتس سالها پیش از ظهور رابطه گرافیکی را رو به پیشرفت دیده بود, قبل از جو بالابردن اینترنت را توسط یک اتصال dial-up پیش بینی کرده بود در سال ۱۹۹۵,گیتس قانع شد که اینترنت، آینده مایکروسافت بود و او مجبور شد که یک نامه خیلی طولانی به شرکتش بنویسد ، او نوشت :اینترنت یک موج بسیار بزرگ است,که قوانین را تغییر میدهد این یک فرصت و همچنین یک چالش باورنکردنی است. من منتظر پاسخ شما هستم,که چگونه میتوانیم استراژدی را بهبود بخشیم تا رکورد موفقیت هایمان ادامه داشته باشد ؟

 

دوران طلایی بیل گیتس

معمولاً، اکثر افراد موفق از دانشگاه فارغ‌التحصیل نشده‌اند یا اصلاً به مدرسه نرفته‌اند، اما بیل آنقدر کتاب می‌خواند و همیشه در حال یادگیری بود، اصلاً اوضاع طوری شده بود که پدر و مادر او وقتی دیدند که او نمی‌تواند به خوبی در این مدارس با دیگران ارتباط برقرار کند؛ او را در مدرسه غیر دولتی ثبت نام کردند. مدرسه‌ای به نام لیک ساید که بیل گیتس در آن‌جا بهترین دوست خودش را پیدا کرد.

پیشنهاد مشاهده  مشکلات مک‌دونالد و رموز موفقیت آن

زندگی بیل گیتس را می‌توان به دو قسمت تقسیم کرد. بیل گیتس قبل از دیدن کامپیوتر، و بیل گیتس بعد از دیدن کامپیوتر. کامپیوتر باعث تغییرات زیادی در زندگی ای میلیاردر شد. مثلاً در دروان دبیرستان سیستم مدرسه‌اش را هک کرد و کلاس‌هایش را طوری تنظیم کرد که در کلاس دختران باشد. با آن‌ها برود و بیاید.

کار جالبی بود، اما باید بگویم که همه این کارها زیر سرمدرسه‌ای بود که در آن درس می‌خواهند. یک شرکت کامپیوتری به  مدرسه لیک ساید پیشنهاد داد که برای دانش آموزان خود کامپیوتر تهیه کند و مدیریت هم این پیشنهاد را قبول کرد. با حضور کامپیوتر، بیل و دوستش پل آلن خیلی به برنامه نویسی علاقمند شودند و تمام وقت خودشان را صرف این را می‌کردند. به طوری که ای دو دوست در سن ۱۲ سالگی برای شرکتی که آن کامپیوتر را ارائه داده بود، برنامه نوشتند. یعنی با همان دستگاه PDP-10 که مدرسه خریداری کرده بود برای آن شرکت برنامه نویسی کردند.

 

تهیه و تنظیم : گروه تحقیقاتی ثروت تفکر

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.