قوانینی برای پس انداز پول

قوانینی برای پس انداز پول

پس‌ انداز پول یکی از تکنیک‌های آینده‌نگری است تا در زمان نیاز مجبور به قرض کردن پول از دیگران نباشید. چون هرقدر هم برای خرج ماهانه خود برنامه‌ریزی کنید، باز هم ممکن است با یک خرج غیرمنتظره، با کمبود بودجه روبه‌رو شوید. در این مواقع پس‌انداز حسابی به دادتان می‌رسد و اگر از ماه‌های پیش، هنوز پولی برایتان مانده باشد می‌توانید بدون دردسر، کمبود بودجه خودتان را مدیریت کنید. روش‌های پس‌انداز می‌تواند برای هر فرد با توجه به سبک زندگی‌اش متفاوت باشد.

 

 فقط نقد!

آدم‌هایی که درست خرج می‌کنند پول نقد را به کارت مخصوصاً برای خریدهای کوچک ترجیح می‌دهند. واقعیت این است که با خرید کردن به وسیله کارت گاهی متوجه ولخرجی‌های‌مان نخواهیم شد! بنابراین برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بد نیست برای خریدهای‌تان مبلغ مشخصی پول نقد به همراه داشته باشید و از کارت استفاده نکنید.

 

قانون ۲۴ ساعته

میلیونرها به قانون ۲۴ ساعته قسم می‌خورند. آنها خیلی ساده قبل از نهایی کردن هر خریدی یک روز وقت می‌گذارند و فکر می‌کنند. خریدهای تکانشی در اثر یک محرک احساسی اتفاق می‌افتند و اغلب غیرضروری هستند. از خودتان بپرسید که فلان چیز را واقعا نیاز دارید یا فقط دوست دارید آن را بخرید؟

 

خرید عمده یک راهکار ساده

مواد شوینده گالنی به صرفه‌تر از ظرف‌های کوچک است. یک جعبه ۱۰ تایی دستمال کاغذی یک بسته جایزه دارد. علاوه بر این هر روز کالاها گران می‌شود. خرید عمده به معنای خرید زیاد نیست بلکه به این معنی است که کالاهای مصرفی که هر روز به آنها احتیاج دارید را به شکل عمده و مصرف چند ماه بخرید. آهسته و پیوسته پیش بروید.

پیشنهاد مشاهده  مشکلات مک‌دونالد و رموز موفقیت آن

همیشه پس انداز کنید هر چقدر مبلغ‌تان کم باشد مهم نیست مهم این است که همیشه به پس انداز فکر کنید و از هر مبلغی که به دست می‌آورید مبلغی هر چند اندک را پس انداز کنید.

 

خرید از حراجی‌ها

خرید کردن در زمان‌هایی که کالاها قیمت‌های اصلی‌شان را دارند، چندان عاقلانه نیست به خصوص اگر که آن کالا مورد نیازتان نبوده و فقط هوس خرید آن را داشته‌اید. در این شرایط حداقل بکوشید که خرید‌تان را در زمان حراج انجام بدهید که پول کمتری هم صرف کنید

 

همیشه کم‌تر از درآمدتان خرج کنید

در حقیقت، این یک ایده‌ی عالی است، زیرا یک شرط بسیار طبیعی برای انسان محسوب می‌شود – هرچه بیش‌تر درآمد کسب کنیم، تمایل بیش‌تری هم به خرج کردن داریم.

اما توجه کنید که اگر تمام آن خریدهای اضافی فقط خواسته‌ها و آرزوهای شما هستند، نه چیزهای مهم و اساسی برای این‌که زندگی راحتی داشته باشید، باید در مورد شیوه‌ی خرج کردن‌تان، تجدید نظر کنید. شاید بهتر باشد هر ریالی را که دارید فقط به این دلیل که برای‌تان مقدور است، خرج نکنید.

در حقیقت، پولی که پس‌انداز کرده‌اید در آینده بسیار مورد نیاز خواهد بود، به عنوان مثال، پس از بازنشستگی یا زمانی که باید اقساط وام خانه یا تحصیلات‌تان را پرداخت کنید.

 

پول زیاد حمل نکنید

همانقدر که خساست باعث رنج و عذاب است ولخرجی زیاد هم باعث پشیمانی است. اگر ولخرجی معضل زندگی‌تان شده و هر ماه برای پول‌های زیادی که هدر می دهید غصه می‌خورید، اگر کنترل خرج‌هایتان از دست‌تان خارج شده، اولین و ساده‌ترین راهکار این است که به اندازه نیاز هر روزتان پول حمل کنید.

پیشنهاد مشاهده  8 ویژگی رهبران موفق کسب‌وکار

به این ترتیب هم دزدان احتمالی کیف‌تان را ناامید می‌کنید، هم از خرجهای زیادی جلوگیری خواهید کرد. این قانون شامل کارت های بانکی هم می‌شود. لازم نیست همیشه کارت بانکی شما در جیبتان باشد.

با ولخرج‌ها نگردید

تاثیر کمال همنشین را هیچ وقت از یاد نبرید. دوستان ولخرج شما را ولخرج می کنند، از آنها فاصله بگیرید. نه اشتباه نکنید حرف خسیس‌ها این نیست که دوستان ولخرج‌تان را رها کنید بلکه با آنها در مکان‌هایی قرار بگذارید که امکان ولخرجی کمتر است. یک مرکز خرید و یا یک رستوران گران قیمت محل مناسبی برای قرار گذاشتن با ولخرج‌ها نیست.

سرمایه‌گذاری کنید

راکد نگه‌ داشتن پول در حساب‌های بانکی ایده خوبی برای پس انداز پول نیست. در واقع پولی که شما در بانک نگهداری می‌کنید، با توجه به افزایش قیمت‌ها تنها برای مدت محدودی می‌تواند جوابگوی نیازتان باشد. برای آینده‌نگری دورتر لازم است که سرمایه شما افزایش پیدا کند.

 

گزینه‌های پول‌خور زندگی را حذف کنید

در بیشتر مواقع بدون آن‌که دقت کنیم، عوامل زیادی در زندگی ما وجود دارند که خرج بیهوده روی دستمان می‌گذارند. ما هم به این دلیل که جرئت از دست دادن آن‌ها را نداریم، بخشی از درآمد ماهیانه خود را خرج آن‌ها می‌کنیم. به‌عنوان مثال ممکن است یک خودروی فرسوده داشته باشیم، اما شجاعت فروش آن را نداشته باشیم.

 

تهیه و تنظیم: گروه تحقیقاتی ثروت تفکر

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.