کارگاه طبع و مزاج شناسی

تست طبع و مزاج شناسی

زمانی که ما مزاج خود را می شناسیم، به راحتی می توانیم شغل ها و کارهایی را که توانایی خوبی در انجام دادنشان داریم پیدا کنیم.

در واقع مزاج شناسی، پایه اصلی خود شناسی است.

زیرا ما با شناخت مزاج بـدن خود، می‌توانیم بـه خوبی تشخیص دهیم که انسان پرتحرک، آرام، متفکر و… هستیم و در چه زمینه‌هایی میتوانیم موفق باشیم.

بنابرایـن رابطه مستقیم مـزاج شناسی و موفقیت در همین بخش بـه خوبی اگر شغل مــا بــا مزاجی کــه داریم هماهنگ آشکار میشود؛ یعنی قطعا باشد، خیلی راحت‌تر میتوانیم بــه موفقیت برسیم.

مزاج در تمام ابعاد زندگی انسان از جمله تفکرات، تخیلات، عواطف انسانی و سایر مسائل روحی و جسمی او تاثیر‌گذار است، به طوری که حتی تعیین رشته تحصیلی ، شغل و علاقه های یک فرد تحت تاثیر نوع مزاج او است.

مزاج یکی از ویژگی‌های فردی است که ضمن ایجاد تفاوت در افراد، بر رفتار و توانایی آنان اثر می‌گذارد.

مزاج در طب سنتی ایران مطرح شده‌ است، این مکتب، انسان را فقط از بعد مادی نمی‌نگرد و تفاوت‌های فردی را زمینه ساز تعیین رشته و شغل پذیری می‌داند.

افراد به دنبال رشته تحصیلی و در نهایت کار در محیط‌هایی هستند کـه بـه آن‌ها اجازه می‌دهد تا مهارت‌ها و توانایی‌های خود را به کار بسته، نگرش‌ها و ارزش‌های خود را بیان کرده و نقش‌ها و مسائل خوشایند را به عهده گیرند.

در بحث ویژگی‌های شخصیتی افراد در ارتباط با تحصیل، انتخاب رشته تحصیلی به نوع شخصیت و مزاج افراد بستگی دارد.

بنابراین بررسی نقش تأثیرگذار و تعیین کننده مزاج بر مجموعه مهارت‌های تحصیلی و شغلی، انکار ناپذیر است.

بنابراین اگر فردی مزاج گرم و خشک دارد و می‌خواهد رشته تحصیلی انتخاب کند باید به عنوان مثال بین فلسفه و ادبیات، ادبیات را انتخاب کند،

بین ریاضی و تجربی، رشته تجربی را انتخاب کند و بین فیزیک و هنر توصیه می‎شود رشته هنر را انتخاب کند؛ اگر کسی مزاج گرم و خشک مادرزادی دارد و در یک رشته ای تحصیل کند که خشکی و حرارت بدن او فزونی داشته باشد، آسیب می‌بیند.

در این کارگاه مطالب مرتبط با مزاج و طبع شناسی به صورت کاملی ارائه خواهد شد

شما می توانید با تهیه این کارگاه هم با بحث مزاج شناسی آشنا شوید و هم می توانید با انجام تست های مرتبط به تشخیص مزاج خود دست پیدا کنید.

این کارگاه ضمانت ۱۰۰ درصد بازگشت وجه دارد. پس با اطمینان این محصول را خریداری کنید.

برای دانلود ضمانت محصولات کلیک کنید.

 

 

 

 

مشخصات کارگاه طبع و مزاج شناسی:

مدت زمان کارگاه: ۲۶دقیقه

نوع فایل دانلودی: تصویری

مدرس: جواد دلاوری

تولید: گروه تحقیقاتی ثروت تفکر

نظرات بسته شده است.