کارگاه فرصت‌های درآمدزایی در فضای مجازی

دوره آموزشی فرصت های ویژه درآمدزایی در فضای مجازی

مدت ۲۴۶دقیقه
قالب فایل ویدئو
ناشر گروه تحقیقاتی ثروت تفکر
حجم ۶۷۸مگابایت

 

در یک تعریف کلی، به کسب درآمد از طریق اینترنت و هر فعالیت اینترنتی که منجر به درآمدزایی شود، کسب و کار مجازی(اینترنتی)گفته می شود.

کسب و کار در فضای مجازی و به صورت اینترنتی، یکی از جذاب ترین شغل های دنیاست. چون در هر شرایطی و بدون قید زمان و مکان، کسب و کارتان برای شما پولسازی می کند.

در این دوره آموزشی، قصد داریم به چگونگی راه اندازی و نکات کسب و کار در محیط مجازی بپردازیم.

در ادامه سرفصل های «دوره فرصت های درآمدزایی و کسب و کار در فضای مجازی» معرفی می شود:

بخش اول:

جلسه ۱: ۱۴ دقیقه

موضوع: اهمیت فرصت های کسب و کار در فضای مجازی

مقدمه اهمیت فرصت های کسب و کار در  فضای مجازی اشاره شده و در ادامه به اهمیت کسب و کار در نگاه اسلام اشاره شده است.

 

جلسه ۲: ۱۹ دقیقه

موضوع: آمار دنیای مجازی در ایران و جهان توضیح داده می شود

آمار  دنیا مجازی اشاره شده و اهمیت توجه به مخاطبین در این فضا اشاره می شود. در این آمار آمده است که گروه مخاطبین بسیار بالای در این فضا در حال فعالیت هستند ، پس برای شروع هر کسب و کار باید توجه ویژه ای به این آمار داشته باشیم.

در این آمار ، آمار اینترنت و فضای مجازی در ایران توضیح داده می شود که اهمیت فعالیت در این فضا دو چندان خواهد شد.

 

جلسه ۳: ۲۱ دقیقه

موضوع: فرصت ها و مزایای فضای مجازی

در این جلسه فرصت ها و مزایای فضای مجازی توضیح داده شده است. ویکی از مباحثی که در این جلسه توضیح داده می شود شرایط کسب و کار در فضای مجازی است. و مقایسه بازار دنیای دیجتال با بازارهای سنتی مقایسه شده است.

 

جلسه ۴: ۲۰ دقیقه

موضوع: تبیین ویژگی های مهم رهبران کسب و کار و مراحل ایجاد یک کسب و کار آنلاین

در این جلسه بحث بسیار مهم ویژگی های رهبران کسب و کار تبیین شده است. در ادامه عناصر مهم شروع یک کسب و کار بیان شده است. و انگیزهای کارآفرینی تا حدودی توضیح داده می شود. و در پایان مراحل ایجاد کسب و کار آنلاین تبیین شده است.

برای دانلود دوره آموزشی فرصت های فضای مجازی کلیک کنید

جلسه ۵: ۲۱ دقیقه

موضوع: ویژگی های مؤثر فضای مجازی و روشهای رسیده به ایده های خوب

بحت ویژگی های مؤثر فضای مجازی برای کارآفرینی در فضای مجازیی شرح و توضیح داده شده است. در ادامه توضیح کوتاهی در رابطه با چند کارآفرین موفق در فضای مجازی اشاره شده است.

و در ادامه  انواع مدل‌های رایج کسب و کارهای اینترنتی تبیین گردیده است. و برای تبیین بیشتر بحث بسیار مهم روش های خلق ایده های زیبا تبیین گردید. و ده سوال مهم مطرح شده است تا شما به یک ایده خوب برسید.

برای نمونه چند ایده به عنوان مثال و فرصت شغلی در فضای مجازی توضیح داده شده است.

 

جلسه ۶: ۲۱ دقیقه

موضوع: تبلیغات و بازاریابی در فضای مجازی

در این جلسه تبلیغات و بازاریابی در فضای مجازی بررسی شده است. برای تبیین بیشتر این بحث بسترهای تبلیغی در فضای مجازی معرفی شده است. به عنوان مثال سایت های برای تبلیغات کلیکی معرفی می گردد.

در ادامه بحث مهم تاکتیک های بازاریابی در فضای مجازی مانند ایجاد وب سایت، ساخت پادکست، حضور در شبکه های اجتماعی و … تبیین شده است.

 

جلسه ۷: ۲۲ دقیقه

موضوع: فعالیت فرهنگی درآمدزا در حوزه کتاب دیجیتال و تبیین مزایای تبلیغ و بازاریابی در فضای مجازی

در این جلسه مزایای تبلیغ و بازاریابی در فضای مجازی تبیین شده است. در ادامه برای تبیین بیشتر برخی از معایب تبلیغ در فضای مجازی نیز اشاره شده است. برای وضوح بیشتر این بحث آمار تبلیغات در جهان بررسی می شود.

در ادامه بحث فعالیت فرهنگی درآمدزا در حوزه کتاب دیجیتال (بازاریابی محتوایی) و فرصت های این نوع کسب و کار در ایران و جهان مورد بررسی قرار گرفته شده است.

برای تبیین بیشتر این بحث، توضیحاتی در رابطه با ساختار محتوا تبیین می گردد و نکاتی در رابطه با تولید و بازاریابی محتوایی بیان شده است.

در ادامه آمار دنیای کتاب ها دیجیتال بحث شده است. و آماری از  نمونه های موفق در ایران توضیح داده شده است.

جلسه اول را به رایگان تماشا کنید.

 

بخش دوم:

دوره آموزش فرصت‌های فضای مجازی

اینترنت در گذشته کنار زندگی حقیقی و زندگی دوم افراد محسوب می‌شد. جهانی موازی بود، اما کم‌کم فضای مجازی در حال تبدیل شدن به جهان اول است. موج آینده اینترنت، جهش انفجارگونه‌ای را در برقراری ارتباط میان افراد، فرایندها، اشیا و وسایل ایجاد خواهد کرد؛ این انقلاب به نام «اینترنت اشیا»  معروف است.

و رشد سریع تکنولوژی و پیشرفت در حوزه‌های ارتباطی باعث شده فضای مجازی به دلایل نامحدود بودن ارتباطات، بی‌مکانی و بی‌زمانی و همچنین آسان ساختن زندگی و… به یکی از مهم‌ترین ابزار ارتباطی تبدیل گردد که در ادامه به مهم‌ترین مزایای آن اشاره می‌شود.

۱- ارتباط بدون محدودیت‌های جغرافیایی و سیاسی

۲- ارتباط دوسویه مخاطبین و گسترش تعاملات

۳- کاهش هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی و آسان ساختن زندگی

۴- مخاطب محور بودن و اهمیت به خواسته‌های مخاطبین

۵- عمومی بودن و همه‌گیر بودن فضای مجازی

۶- جذابیت و تنوع در فضای مجازی و مخاطب محور بودن

۷- گسترش عدالت رسانه‌ای و تعاملات و تبادل‌نظر

۸- دسترسی آسان به آخرین اطلاعات عمومی و تخصصی

۹- دسترسی آسان تمامی طبقات اجتماعی و گسترش عدالت رسانه‌ای

فضای مجازی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای دسترسی به اطلاعات توانسته است با گسترش چشمگیر خود در جهان، در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی، اقتصادی، ارتباطات و کاربردهای فراوانی کسب نماید و امکان دسترسی به اطلاعات و منابع مختلف، متنوع و روزآمد علمی را در کمترین زمان و با هزینه کم با سرعت برای کاربران خود فراهم سازد. در ادامه به برخی از کارکردهای فضای مجازی اشاره خواهیم نمود.

این ویدئو حاصل سال‌ها تجربه مدیران وبسایت «گروه تحقیقاتی ثروت تفکر» در فضای آنلاین است که شامل موارد زیر می‌شود:

  • بخش اول (۲۱ دقیقه): در این بخش به توضیح کلی فرصت های فضای مجازی اشاره شده و اهمیت این فضا تا حدودی تبیین گردید. برای توضیح بیشتر آمار کلی از دنیای دیجیتال شامل کاربران فضای مجازی، موبایل، شبکه های اجتماعی و کاربران اینترنت توضیح داده شده است.

 

  • بخش دوم(۱۹ دقیقه): در این بخش توضیحات تکمیلی از دنیای دیجیتال عرضه شد و آماری از اینترنت در جهان اشار شده است و در ادامه آمار مفصل تری از وضعیت اینترنت، موبایل و شبکه های اجتماعی در ایران تبیین خواهد شد و در پایان آینده فضای مجازی تا حدودی تبیین گردید.

 

  • بخش سوم(۲۰ دقیقه): خلاصه ای از آمار دنیای دیجیتال توضیح داده شده است و بحث فرصت های فضای مجازی در این جلسه تبیین گردیده است و به عرصه های مختلف و فرصت های گوناگون فضای مجازی اشاره شده است. و همچنین مزایا و نقاط قوت فضای مجازی توضیح داده خواهد شد. و در پایان به اولین فرصت از فرصت های بسیار مهم فضای مجازی اشاره شده است که آن فرصت آموزش در فضای مجازی است که در حال حاضر در حال تحول عظیم دراین عرصه هستیم.

 

  • بخش چهارم(۱۹ دقیقه): در ابتدا خلاصه از فرصت آموزش اشاره است و در ادامه توضیح یکی دیگر از فرصت های مهم فضای مجازی توضیح داده شده است این فرصت، فرصت فرهنگی فضای مجازی است که درحال حاضر کاربران بسیاری از این فرصت استفاده می کنند. در ادامه فرصت اطلاع رسانی و نظارتی تبیین گردید و تحول های اتفاق افتاده در این عرصه بحث وگفتگو شده است. و در پایان به فرصت های سیاسی فضای مجازی اشاره شده است.

 

  • بخش پنجم(۱۴ دقیقه): در ابتدا خلاصه ای از فرصت های فضای مجازی که شامل آموزش، اطلاع رسانی، فرهنگی وسیاسی بود بیان شد. و در ادامه به یکی از فرصت های ویژه فضای مجازی که بحث خدمات عمومی و سازمانی هست اشاره شده است. در ادامه به فرصت های اجتماعی فضای مجازی اشاره کرد که بحث سرگرمی یکی از مهمترین این فرصت ها می باشد.

 

  • بخش ششم(۱۵ دقیقه): در ابتدا خلاصه ای از فرصت های فضای مجازی که شامل آموزش، اطلاع رسانی، فرهنگی وسیاسی، خدمات عمومی و اجتماعی بود بیان شد. در ادامه یکی از مهمترین فرصت های فضای مجازی که بحث فرصت های اقتصادی است تبیین گردید. در این بحث به مزایای کسب وکار در فضای مجازی اشاره شده است و در ادامه انواع کسب وکارهای فضای مجازی تبیین گردیده است.

برای آشنایی بیشتر با روش آموزش دوره فرصت های فضای مجازی بخش اول به صورت رایگان خدمت شما عرضه می شود.

بخش اول دوره آموزشی فرصت های فضای مجازی را از لینک زیر به رایگان تماشا کنید:

تهیه و تولید: گروه تحقیقاتی ثروت تفکر

 

 

نظرات بسته شده است.