کارگاه جایگاه رشد فردی و موفقیت کسب و کارها

رشد فردی و موفقیت کسب و کارها

آیا میدانید که توسعه فردی(PDP : Personal Development Plan) چیست و چه تاثیری روی زندگی شما دارد؟ آیا شما هم جز کسانی هستید که رشد کردن و ارتقا را دوست دارید؟ آیا میخواهید سطح تفکر خود را بالا ببرید و به فکر بهتر شدن مداوم خودتان هستید؟

جیم ران: روی خودتان سخت تر از کسب و کارتان کار کنید.

اگر من چیزی فراتر از این‌‌جایی که هستم را می­‌خواهم باید روی «خودم» سرمایه‌گذاری کنم و این نکته پنهان و راز اساسی «موفقیت» است.

ما وقتی می خواهیم کسب و کاری راه اندازی کنیم، یکی از اهداف ما خلق ثروت و پول است، وقتی شما کاری می کنید در قبالش پولی دریافت می کنید یعنی وقتی شما به افراد ارزشی خلق می کنید (یکی از مباحث بوم کسب و کار) مشتریان در قبال آن به شما پول می دهند و مشتریان شما می شوند.

سوال

حال آیا امکان دارد ما دو برابر خلق ارزش داشته باشیم تا بتوانیم دو برابر پول بگیریم؟ ولی با صرف همان اندازه زمان قبلی که برای خلق ارزش وقت گذاشتیم.

یا به نظر شما آیا امکان دارد شما سه برابر خلق ارزش داشته باشید و سه برابر پول بگیرید ولی در همان مدت زمان ممکن؟

بله ممکن است.

این با رشد فردی شما امکان پذیر خواهد بود.

۹۰درصد از شکست‌­ها به این دلیل است که
از جای غلط شروع می‌­کنیم!

خیلی از ما می­‌خواهیم ثروتمند، شادتر و موفق­‌تر زندگی کنیم. خیلی از ما می‌­خواهیم زندگی­­‌مان بهتر شود. خیلی از انسان­‌ها می‌­خواهند کسب‌و‌کارهای موفق­ داشته باشند، بدرخشند و جایگاه اجتماعی بهتر و ارزشمند­تری داشته باشند. هیچ عیبی ندارد و جالب است که تمام این خواسته­‌ها می­‌تواند سبب رشد و بهبود بخشیدن یک جامعه شود.

 

ما بارها تلاش می‌کنیم، شکست می‌خوریم باز تلاش می‌کنیم، اما بعد می‌­بینیم آنکه می‌­خواستیم، نشده است! فراموش می‌­کنیم وضعیت موجود برآیندی است از ما. یعنی اگر شما صاحب ماشین، خانه، همسر و… هستید، این­‌ها برآیندی است از شما. به نظرمان می‌­رسد که اتفاقی بوده است، حتی اگر اتفاقی بوده است، من جایی ایستاده بودم که این اتفاق به من رسید، ولی به شرط این‌که راه را درست برویم!

هیج‌کس مهم‌تر از شما در زندگی‌تان نیست!

محدودیت­‌ها و سختی‌ها، بازتاب فکر خودمان است؛ و  این فکر یعنی باورها و عادات ما، ما را وادار به انجام کارهایی می‌­کند که به بن‌بست می­‌خوریم و آن را به گردن خداوند، این و آن می‌اندازیم؛ تقصیر پدرم است، تقصیر مادرم است، تقصیر کارفرماست، تقصیر کارگر است و مثال‌های دیگر، هرچه می­‌خواهیم بگوییم، ولی با این فکر و باورها و این عادت­‌ها ما به این­جا رسیده‌ایم.

دنبال عامل مقصر نباشید

دنبال عامل موثر باشید

به شما پیشنهاد می‌­کنم یک بار تصمیم بگیرید که تغییر کنید! تغییرات ارزشمند! هیچ‌کس مهم‌تر از شما در زندگی‌تان نیست، مهم‌ترین فرد خودتان هستید. باید از خودمان شروع کنیم.

هیچ‌کس نمی­‌تواند من و شما را تحقیر کند، مگر این که خودمان اجازه دهیم و این جزء باورها و عادت­‌های قبلی ماست و می‌­توان آن­‌ها را تغییر داد و امروز من و شما شروع می‌کنیم.

 

مراحل مهم موفقیت یک  کسب و کار

مراحل رشد و پیشرفت کسب و کارها و استارت اپ ها شامل موارد زیر است:

  1. توسعه فردی: معنویت، هدف گذاری و رسالت زندگی، انضباط شخصی، مدیریت زمان، عزت نفس و ….
  2. آموزش مهارت‌های مورد نیاز: مثلا مخاطب شناسی، بازاریابی و …
  3. داشتن مدل کسب و کار (BM) و مدل درآمد زایی(BP)
  4. ارتباطات: شناخت افراد، واسطه ها و منابع اصلی کسب و کار، ارتباط و گسترش شبکه مشتریان
  5. پول یا سرمایه: تأمین سرمایه و پول مورد نیاز برای توسعه کار یعنی تا قبل از این مرحله باید هزینه را از خود کار درآورد.

ولی خیلی ها تصور می کنند علت خیلی از شکست های نداشتن پول است این در حالی است که پول در مرحله پنجم یک کسب و کار خواهد بود.

پس همراه ما باشید با کارگاه رشد فردی و موفقیت کسب و کارها، در این کارگاه مطالب گفت شده بیشتر بررسی و بیان خواهد شد.

این کارگاه را از دست ندهید.

این کارگاه ضمانت ۱۰۰ درصد بازگشت وجه دارد. پس با اطمینان این محصول را خریداری کنید.

برای دانلود ضمانت محصولات کلیک کنید.

 

 

مشخصات کارگاه اهمیت رشد فردی در موفقیت کسب و کارها:

مدت زمان کارگاه: ۳۸دقیقه

نوع فایل دانلودی: تصویری

مدرس: جواد دلاوری

تولید: گروه تحقیقاتی ثروت تفکر

نظرات بسته شده است.