اهمیت و فواید یادگیری برنامه نویسی

اهمیت و فواید یادگیری برنامه نویسی

در عصر حاضر، مهارت برنامه‌نویسی جزو یکی از اساسی‌ترین مهارت ها محسوب می‌شود، اما این در حالی است که در کشورمان ایران این مسئله خیلی جدی گرفته نمی‌شود و نظام آموزشی موجود در مدرسه‌های ایران هنوز به اهمیت آموزش اصول کدنویسی به بچه‌ها پی نبرده است! لذا این وظیفه به دوش آکادمی های غیر انتفاعی است تا فضایی را از یکسو برای کاربران، والدین، معلم‌ها و مربی های علاقمند به آموزش اصول برنامه‌نویسی به سایرین و از سوی دیگر آموزش راحت و اثربخش برای کاربران -به خصوص بچه‌های علاقمند به یادگیری مهارت‌های برنامه‌نویسی- فراهم آورند.

درآمد بیشتری کسب میکنید

موفقیت مالی یک هدف مهم برای بسیاری از افراد است و یادگیری برنامه نویسی می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی در آن داشته باشد. مهم نیست که شغل و حرفه قبلی شما چه بوده است؛ در هر حال مهارت‌های برنامه نویسی مفید هستند.

فرصت‌های شغلی در مورد یادگیری برنامه نویسی در بخش قبل مورد بحث قرار گرفت، فرصت‌های نامحدودی برای سرمایه‌گذاری مالی در این بخش ها وجود دارد. همچنین اگر می‌خواهید برای خودتان و به تنهایی کار کنید، مهارت‌های برنامه نویسی همچنان می‌تواند کمک بزرگی باشد.

توسعه دهندگان بسیاری وجود دارند که از توانایی کدنویسی خود برای شروع یک کسب و کار و یا ایجاد وب سایت های مختلف برای افراد دیگراستفاده میکنند. از طرفی از این مهارت های برنامه نویسی برای پیشبرد بسیاری از ایده ها میتوان استفاده کرد. بسیاری از بنیانگذاران استارتاپ های موفق حداقل مهارت هایی را در برنامه نویسی دارند.

زندگی اجتماعی خود را بهبود می بخشید

یادگیری برنامه نویسی، زندگی اجتماعی شما را تحت تأثیر قرار می دهد، زیرا می تواند زمینه ارتباط برقرار کردن با سایر نقاط جهان و همچنین افراد نزدیک شما را فراهم بیاورد. شما توانایی ایجاد برنامه‌ها و وب سایت‌هایی را دارید که به آن‌ها اهمیت می‌دهید و می‌خواهید به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد مشاهده  اهمیت مهارت آموزی در زندگی

در نتیجه این خود راهی برای ارتباط با دیگران است. وقتی برنامه نویسی را یاد میگیرد، مجهز به ابزارهایی برای ساخت برنامه هایی میشوید که علایق و یا اعتقادات شما را به اشتراک می‌گذارند که ممکن است بر پایه یک خدمت، محصول و یا یک ایده باشد.

انعطاف‌پذیری در یادگیری برنامه نویسی و انجام پروژه های مختلف حتی میتواند مرزهایی فیزیکی را هم بشکند. افراد زیادی وجود دارند که تجربه های زیادی در این باره دارند و برای انتقال این تجربه به نقاط مختلف سفر میکنند.

ایده های مورد نظر خود را در زندگی خود اعمال میکنید

همه ما ایده‌هایی برای بهبود زندگی داریم، چه در زندگی شخصی و یا در محیط کار. در اغلب موارد، ما فاقد ابزارهای تکنولوژیکی برای تبدیل دقیق این ایده‌ها به یک پروژه ملموس هستیم که بتوان آن را اجرا کرد. یادگیری برنامه نویسی به ما توانایی توسعه شخصی پروژه‌هایی که با دیدگاه ما تطبیق خواهند کرد را فراهم می‌کند، بدون اینکه نیاز داشته باشیم برای این کار از توسعه دهندگان دیگری کمک بگیریم. قبل از اینکه برنامه نویسی را یاد بگیریم شاید تبدیل این ایده ها به واقعیت به ذهن ما هم خطور نمیکرد، اما اکنون به راحتی میتوانیم این کار را انجام دهیم.

رشد استعداد و خلاقیت

یکی از فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان این است که سبب افزایش خلاقیت می شود. نوجوانان برای حل مسئله از روش های مختلف استفاده می کنند که نشان دهنده افزایش خلاقیت آنها است. این مداومت بر یافتن بهترین راه حل، خلاقیت را شکوفا می کند.

پیشنهاد مشاهده  دنبال کلید واژه‌ی برند در سئو هستید!!!

مهمترین مهارت قرن حاضر

در دهه های گذشته تاکید فراوانی بر آموزش زبان انگلیسی و کامپیوتر وجود داشت. اما اکنون دانشمند مطرح دانشگاه ام آی تی آقای مایکل رسنیک اعتقاد دارد در قرن ۲۱ هر بچه ای که اصول برنامه نویسی را بلد نباشد، بی سواد محسوب می شود.

 

آشنایی با الگوریتم ها

ما برای حل تمامی مسائل، هر چند کوچک نیاز به الگوریتم داریم. حتی برای برنامه های کوچک در ذهنمان، الگوریتمش را می نویسیم. فقط بر روی کاغذ نمی آموریم. هنگام برخورد با مسائل پیچیده باید الگوریتم خوبی داشته باشیم تا آن را حل کنیم. الگوریتم ها در دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی آموزش داده می شوند.

 مهاجرت راحتر

اگر می خواهید مهاجرت کنید اما نمی توانید و دنبال یک راه خوب و منطقی هستید به نظرم هیچ چیزی مانند تخصص نیست اگر شما صاحب یک تخصص و رزومه قابل قبولی باشید خیلی راحت می توانید ویزای کار بگیرید و اقدام به مهاجرت کنید. در این ۴ ۵ سال اخیر شاید بیش از ۵۰ نفر از دوستان و اقوام خودم مهاجرت کردند که تعدادی ازشون از طریق ویزای کار اقدام به مهاجرت کردند. یکی از تخصص های مورد نیاز کشورهای اروپایی، همین برنامه نویسی هستش که می توانید تحقیق بیشتری در مورد آن داشته باشید.

 

آشنایی با کامپیوتر

از مهمترین فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان آشنایی با کامپیوتر است. نوجوان به واسطه کار با کامپیوتر و برخورد با مسائل فنی آن، کم کم می آموزد چطور مشکلات کامپیوترش را برطرف کند. گذر زمان سبب افزایش دانش کامپیوتری او می شود.

پیشنهاد مشاهده  راه به دست آوردن دانش

 

کلام آخر:

یادگیری مهارت ها علاوه بر ارتقای جایگاه اجتماعی سبب افزایش اعتماد به نفس و دستیابی به موقعیت های شغلی بهتر میشود.

واقعیت این است که برنامه نویسی یکی از تخصص های فوق العاده و دوست داشتنی هست که علاوه بر پول ساز بودن باعث ایجاد انگیزه و زندگی بهتر برای ما می شود.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.